Femei din Romania – Conturi 100% reale
Mii de femei cu poze din Romania si strainatate. Largeste-ti reteaua de prieteni, voteaza poze, trimite mesaje sau cadouri, scrie pe blogul propriu. Serviciu de matrimoniale online cu femei care vor sa te cunoasca. Este interzisa postarea de numere de telefon sau adrese de email pe acest site.
Ella1960
|
Sunt o persoana normala, serioasă, afectuoasă, pedantă, dinamică, cu principii de viață sănătoase, fără vicii și caut idem. Nu sunt adepta aventurilor și prefer să nu fiu abordată de bărbați căsătoriți/într o relație, mult mai tineri decât mine, cu profilul incomplet sau obsedați sexual. Sunt aici pentru o relație de calitate și perspectivă, cu un bărbat integru, responsabil, educat, calm, romantic, fără obligații și care își conduce viața după niște principii sănătoase, cu vârsta între 55 - 65 de ani, înălțime peste 1,75 cm iar greutatea raportată la înălțime.
Ofer seriozitate și pretind același lucru. |
Madame
|
Fericirea e in lucruri marunte, nu o cautati in lucruri care stralucesc! Caut un om frumos pe interior; acea frumusete nu dispare si te invaluie cu caldura sa.
|
iasomina
|
Nu vreau să fiu cu cineva care mă face să simt că îl enervez doar pentru că îi trimit două mesaje unul după altul.
Nu vreau să fiu lângă un om care se simte deranjat când vreau să vorbesc deschis despre temerile sau bucuriile mele. Sau unul care-mi zice că sunt naivă doar pentru că mă entuziasmez la o melodie care-mi place. Nu vreau să fiu aproape de un bărbat care mă vede inutilă sau nedemnă. Care se comportă ca și cum ar trebui să mă suporte, nu să mă iubească. Nu o să mă mulțumesc cu cineva care mă obligă să merg împotriva firii mele. Vreau pe cineva lângă care să mă simt în largul meu. Un om care nu se supără dacă vorbesc sau cer mai mult din când în când. Cineva cu simțul umorului, căruia nu-i pasă dacă port pijama, o rochie la modă sau doar un tricou larg. Cineva care mă acceptă fix așa cum sunt. Nu mă interesează să stau cu cineva care se comportă de parcă ar face o favoare fiind lângă mine sau de parcă ar trebui să fiu recunoscătoare că îmi suportă firea. Nu sunt o pacoste sau ceva de care să fie cineva îngrijorat. Nu sunt greu de iubit și nu am să mai pierd vremea cu oameni care mă fac să cred contrariul. Nu permit nimănui să îmi scadă stima de sine. De asta, nu vreau să întâlnesc pe nimeni care simte că face „munca grea” când vine vorba de prietenii sau părinții mei. Sau care crede că sunt o povară. Am nevoie de cineva care face eforturi într-o relație – nu pentru că i-o cer eu, ci pentru că vrea cu adevărat să mă vadă fericită. Pentru că simte că merit dedicarea lui totală. Îmi doresc ca omul meu să mă asculte, să comunice sincer cu mine și să-mi răspundă cu bucurie la mesaje, nu ca și cum ar merita o medalie pentru asta. Eu vreau ca el să creadă că să mă iubești nu e un efort, ci cea mai firească alegere. Să nu mă facă niciodată să simt că cer prea mult. Îmi doresc doar sentimente autentice, răsplătite din inimă. |
Lor_e
|
Întâlnirea a două persoane este precum contactul a două substanțe chimice; dacă este vreo reacție, amândouă sunt transformate.
Dacă nu ai nimic de spus, de ce simți nevoia să scrii? Și mai plusezi cu alte mesaje... Cred că într-un univers extrem de îngust ai bifat ceva. Dacă faci parte din categoria "academicienilor" care scriu 'ânainte', ignora-ma, nu sunt la nivelul tău. Abține-te de la a-mi umple frigiderul; vara sunt adepta salatelor. |
Egeea15
|
Sunt o persoană sociabilă, sensibilă dar cu un caracter puternic! Prețuiesc bunul simț, apreciez simplitatea și armonia. În general aleg calitatea, nu cantitatea.. Profilul meu este real, pozele recente, datele actualizate!
P.S.: Prefer să cunosc pe cineva din București, pentru a ne putea vedea mai ușor. De asemenea, fiind nefumătoare, mi-aș dori un partener cu același stil de viață sănătos, iar tot din motive de compatibilitate, aș vrea să interacționez cu domni de vârsta mea sau mai mari, care își asumă identitatea printr-o poză de profil și date reale, actualizate! Oamenii sunt diferiți, totul ține de compatibilitate.. Vă mulțumesc pentru înțelegere! |
July59
|
Imi doresc o relatie de prietenie cu un barbat serios, studii universitare, din apropiere, pentru a petrece timp de calitate si sa calatorim impreuna.
|

















