Intrebarile de luni
Incepui bine saptamana...
Azi noapte cand n-aveam somn ma gandeam asa:sa mai fac sau sa nu mai fac un tatuaj?De ce randunica?Poate trec mai usor peste cele incercari...Apoi:ma ajuta cineva? Ce planta este asta de la avatarul blogului? Plicul din care am semanat in primavara asta zice ca ar fi varga ciobanului...dar nu sunt tocmai lamurita... Varga ciobanului este o planta bienala cu puternice proprietati antiinflamatoare...pt ca nu am gasit la plafar,am gasit pe un site seminte...dar cand il intrebai pe goglea ce imi rasari in gradinita imi zise altceva si nicidecum dipsacus fullonum(denumirea latina a plantei). Apoi...Ma bate gandul sa imi iau o cana de arama ca cica este bine sa bei apa din vase de arama...dar nu stiu cat este de sanatoasa treaba asta...voi ce parere aveti? |
















Comentarii
Pagini
1 2zora
Ador tatuajele de mici si medii dimensiuni...❤️
Adanna_toteu
Cât despre tatuaje sincer nu aș recomanda
zora
zora
zora
Da...argintul e minunat pt a bea apa din vase confectionate din acest metal...ca doara se stie...agheazma rezista si pt ca s-a bagat crucea de argint in vasul de apa.
AdrianM73
Eu zic sa combini utilul cu plăcutul...să-ți tatuezi frunza asta "undeva" și așa vei cunoaște bărbatul potrivit care.ti va spune ce planta este
Lăsând gluma la o parte...este bine să folosești vase de argint
zora
Adanna_toteu
zora
gicageo
Pagini
1 2