Oare cum este posibil?
...ca doi gemeni sa se dezvolte in aceeasi burtica , sa se nasca la cateva minute distanta si totusi sa aiba tati diferiti...si totusi este posibil...
Deși sunt gemene născute la câteva minute distanță, au tați diferiți. Caz deosebit în Marea Britanie: „Suntem niște miracole” | Digi24 https://share.google/9EqHllxm4HH4cgZAo
Material luat dupa cum bine se vede de pe digi.ro.
|
Dilemă
Sunt destul de bătrână dar, pentru că încă mă simt tânără înlăuntrul meu, aș dori să mă apuc de un curs online. Parcă aș învăța o limbă străină nouă, dar mă tentează și ceva ce este diferit de preocupările mele de-o viață. De exemplu, un curs de machiaj sau de grădinărit. Mi-ar placea și ceva grafică computerizată dar nu vreau să investesc prea mult în echipamente. Urmează să fac niște cheltuieli mai mari și nu prea îmi vine să risipesc banii. Ar fi interesant să mă apuc de TikTok, să vorbesc de…
|
Și eu când?
Nu am cerut nimănui să ne naștem. Cei care ne-au adus pe lume au făcut-o din dorința lor – uneori din iubire, alteori din nevoie, din vis sau dintr-un gol pe care au vrut să-l umple. Iar din momentul în care apărem, fără să ne dăm seama, începem să ducem mai departe ceva ce nu e al nostru.
În copilărie suntem ghidați. Învățați. Modelați. Ni se arată ce e bine și ce e greșit, ce trebuie și ce nu trebuie. Și, încet, învățăm ceva mai subtil: că e important să nu dezamăgim. Că aprobarea celorlalți …
|
A.n.a.ful la intâlnire !
Va salut pe toti si toate !
Acu vine vara lumea iese la plimbare fie la ținute de firmă, fie cu masini voluminoase și sclipitoare , fie la terase ,plaje, restaurante etc..
Și dacă tot e mai multă lume peste tot se mai intenționează și formarea de cupluri , relații etc.
Acu cei concentrați pe sportul săritura gardului , strict axati pe scopul de a obține aventura și in rest nimic nu mai contează.
Cei care vor ceva mai serios , devin analiștii sau copia nevăzută a lucrătorilor de la a.n.a.f.
Și …
|
La mulți ani!
Azi e o zi cu soare pe bloguri, îi urăm toate cele bune pe care și le dorește el lui AdrianM73. Este o prezență plăcută aici, scrie bloguri inimoase, la care eu am plâns adesea. Păcat că majoritatea lor nu mai există.
Să fii așa cum ești, mereu și la nesfârșit! Să te vedem fericit, ceea ce ne dorim și nouă!
La mulți ani, prietene virtual!
|
Poate la anul?!?
Cum v-ati fi dorit sa peterceti sarbatorile de Paste?
Eu mi-as fi dorit o ciorba de miel. SI sa ma odihnesc mai mult
|
Hiperbolă
Am fost cândva amica unui june, eram ambii foarte tineri iar el mi-a fost companion într-o vacanță. Nu s-a întâmplat nimic în acea vacanță deși eram apropiați, dar mai mult prin prisma faptului că eram amândoi boemi și însetați de cultură. Nu mi s-a părut că ar fi fost îndrăgostit de mine, nici nu prea eram expertă în descifrarea mesajelor amoroase mute. Acum, însă, mă bombardează cu reproșuri cum că aș fi fost rece, insensibilă și că l-am torturat cu goliciunea mea (bine, eram in costum de baie…
|
Unde dai si unde crapa
In ultimele zile am citit mai multe profiluri. Nu doar ale doamnelor. Mi-am dat seama cat de usor iti poti da seama despre un om, cat de mult a ramas blocat in trecut, doar citind printre cuvintele afisate la profil.
Multi specifica foarte clar: urasc minciuna. Heeei... noi ceilalti o agreem . Este clar ca acea persoana a ramas cu ceva traume din relatiile anterioare. Dar ce este si mai clar... acea persoana, in continuare, nu va avea incredere in ceea ce spune celalalt.
Nu ma intereseaza aven…
|
Barbati / baieti pe orase:
Alba Iulia, Alexandria, Arad, Baia-Mare, Bistrita, Bacau, Botosani, Brasov, Braila, BUCURESTI, Buzau, Calarasi, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova, Deva, Drobeta-Turnu Severin, Focsani, Galati, Giurgiu, Iasi, Miercurea Ciuc, Oradea, Piatra Neamt, Pitesti, Ploiesti, Ramnicu Valcea, Resita, Satu Mare, Sfantu Gheorghe, Sibiu, Slatina, Slobozia, Suceava, Targoviste, Targu Jiu, Targu Mures, Timisoara, Tulcea, Vaslui, Zalau





















