Matrimoniale Iasi – Femei si barbati singuri
Foloseste cautarea avansata pentru a gasi femei / barbati din Iasi aplicand filtre suplimentare (aspect fizic, stil, viata si familie). Poti de asemenea sa salvezi cautarile facute pentru a accesa mai usor ulterior persoanele care te intereseaza. Pe acest site nu sunt permise conturi care contin adrese de email sau numere de telefon (anunturi matrimoniale clasice).
Salbatika_57 Online acum!!!
|
Vârsta mea? Un număr fără greutate. O cifră care nu dictează cine sunt, ce simt sau ce pot face.
Sunt suficient de tânără să visez fără limite și suficient de matură să fac acele vise să devină realitate. Destul de naivă să cred în miracole și destul de înțeleaptă să le creez. Mă voi îndrăgosti și voi învăța să iubesc iar și iar. Voi face greșeli și le voi îmbrățișa ca lecții. Voi râde fără motiv și voi plânge fără regret. Nu voi fi niciodată prea bătrână pentru entuziasmul unui început și nici prea tânără pentru profunditatea unui adevăr. Voi avea mereu vârsta potrivită pentru a trăi așa cum îmi doresc. Pentru că timpul nu mă definește. Eu definesc timpul. |
Luci_Noroc Online acum!!!
|
Gandurile pozitive , fie ca sunt realiste sau fantastice, aduc norocul aproape. Un alt lucru pe care îl puteam face pentru a deveni norocoşi este să credem că suntem aşa.
|
Andrei_3000
|
Sunt programator si voluntar ( sunt voluntar Salvati Copiii). Sunt aici pentru o relatie care sa duca la casatorie. Pentru mine cele mai importante lucruri intr-o relatie sunt: iubirea,increderea,comunicarea si respectul.. sunt anti-droguri + anti-violenta (nu accept violenta in cuplu nici ca joaca), vorbesc civilizat si urmaresc sa ma port civilizat, am DEX-ul in bookmarks si il si vizitez, urmaresc in mod activ sa am un stil de viata cat mai sanatos. nu imi place: sa pierd timpul la scara sau prin oras la bere cu baietii, neseriozitatea, minciuna, sa ma uit la posturile obisnuite de tv/sport, nu imi plac sporturile, lipsa de igiena, etc. nu fumez, consum alcool doar ocazional(si nu imi plac baturile spirtoase, avand in vedere profesia, e chiar necesar sa evit). Locuiesc singur,nu e nevoie de o femeie care sa aiba grija de mine cum au altii nevoie (ma descurc foarte ok si nici nu ii inteleg pe asa numitii “barbati” ce au astfel de nevoi), sunt anti-droguri + anti-violenta (nu accept violenta in cuplu nici ca joaca), vorbesc civilizat si urmaresc sa ma port civilizat, am DEX-ul in bookmarks si il si vizitez, urmaresc in mod activ sa am un stil de viata cat mai sanatos(inclusiv psihic, prin a fi calm si nu a avea stres), urmaresc sa fiu in forma facand fitness/ sa am timp liber intotdeauna, am invatat singur sa gatesc, nu obisnuiesc sa merg prin baruri/cluburi/casinouri/jocuri de noroc, cred in egalitatea dintre sexe, cu sanatatea nu am probleme., am simtul umorului foarte dezvoltat (ma uit la stand up comedy, filme de comedie), etc. nu locuiesc cu parintii. e mai bine sa ma contactezi prin mesaj privat decat prin chat online pe acest site, pentru ca se intampla sa nu vad mesajele. sunt o persoana serioasa,matura,calculat,punctua la dar totusi si cu simtul umorului dezvoltat. aleg sa evit glumele in momentele ce cer seriozitate. aleg in general sa fiu o persoana de incredere,stabila si cu autocontrol. imi place sa fiu original in general, ambitios dar nu prea mult pentru ca strica. am ales sa fiu realist in loc de a fi optimist sau pesimist. urmaresc in mod cosnstient in general sa ma tin de cuvant. ma pasioneaza stiinta, filosofia, psihologia. m-am gandit eu asa, si, am decis sa nu fiu o persoana modesta. prefer sa imi asum responsabilitatea decat sa o evit sau sa o pasez. leader cu experienta si cu incredere de sine, not a follower. mi s-a spus "esti cea mai calma persoana pe care o stiu". nu ridic tonul sau gesticulez prea mult. ma concentrez mai mult pe a alege ce sa zic in loc de cat de tare sa zic. sunt nonconformist. sunt direct in mesaje, evit subintelesurile pentru a avea o comunicare clara. evit materialismul. sunt independent, si tintesc la a fi cat mai independent. prefer romantismul functional(in care am grija de persoana de langa mine) decat romantimul clasic superficial de a aduce un trandafir pe an de ziua femeii. sunt o persoana rationala( prefer discutiile bazate pe argumente documentate in loc de incapatzanari),pragmatica si stabila emotional. nu sunt o persoana geloasa, sau posesiva. nu sunt o persoana superstitioasa. imi plac iesirile in oras sau in jurul orasului, plimbarile prin parcuri sau gradina botanica. am in general timp liber si energie. evit superificialitatea si stresul. ma plictisesc foarte greu pentru ca gasesc usor activitati/subiecte interesante. sunt o persoana de incredere in general pentru persoanele ce ma cunosc. urmaresc in mod activ sa fiu corect in discutiile contradictorii si sa evit subiectivismul. doresc corectitudine pentru ambele persoane(de exemplu nu consider ca e corect ca femeile sa aiba singure pe langa servici, si job-ul de bona + job-ul de bucatareasa, consider ca resposabilitatile in cuplu trebuiesc impartite in mod egal). sunt genul de persoana care anunta daca s-a intamplat ceva si intarzie putin la intalnire. imi plac copiii, consider ca sunt scumpei. Nu doresc sa fac pe-a barbatul ideal, incerc sa zic lucrurile asa cum sunt. Cu siguranta am si defecte
, dar din punctul meu de vedere , cu lucrurile de mai sus consider ca ma pot descrie |
Ionutz2008
|
Caut o fată de vârstă apropiată pentru prietenie chiar și la căsătorie.
|
iulid
|
sa am pe cineva aproape, să o pot ține de mînă si să pot să îi spun Te iubesc!
|
Zec_24
|
Cine cauta aventuri, ii rog sa treaca de profilul meu. Doresc sa cunosc domn din Iasi, 58-62 de ani, stabil intro relatie si care nu consuma alcool, divortat sau vaduv. Mai multe detalii, daca e cazul, in privat.
Prefer sa conversez cu persoane care au poza la profil, dar nu una facuta cu 10 ani in urma! |














, dar din punctul meu de vedere , cu lucrurile de mai sus consider ca ma pot descrie 
