Banalitati....
Bai mi-e dor de voi cateodata…Ziceam ca nu mai intru pe aici,ca n-are rost,ca si-a pus progresul aprenta si aici.Nu,nu sunt impotriva progresulu,n-am fost nicodata,doar impotriva “amprentelor proaste”,alea care strica bunul mers,armonia,denatureaza sentimentele,le schimba…In fine,ma opresc aici ca poate deranjez…
Mi-au venit niste imagini “de dincolo”,adica din caseta cu amintiri,si mi-am adus aminte de voi.Ma rog,de perioada cand am intrat pe site…ca multi dintre aceia s-au “pensionat”,unii pe caz de boala tratata,altii pe caz de boala dobandita,altii ca asa “a vrut muschii lor”…Eram pe undeva prin Pakistan…..Au trecut sapte ani doar de Pakistan….Plus alte locuri din care v-am bantuit,v-am plictisit,v-am enervat… Si nici macar n-am intrat pentru ”agatat”,la vanatoare,desi aveam un id care din start te facea sa crezi ca sunt vreun rapitor de-asta de suflete neconsolate: Hunter66. Dar si Cocidius asta tot cu vanatoarea se ocupa…Pazea!!! Recunosc,cativa de pe aici si-au gasit culcus permanent in sufletul meu… In sfarsit mi-am “calcat pe coada”si m-am cam oprit cu plecarile….Nu chiar de tot,cateodata mai cad in ispita…dar tot mai rar…Incerc sa ma integrez “pa Romania”… Dar e greu…Si nu ma refer la partea financiara….Lumea se schimba,si din pacate pentru mine nu se schimba in directia pe care mi-as dori-o eu…Ma rog,alegerea lor…sper ca intr-un final sa nu fie si “din pacate pentru ei”…. Pe multi dintre romani i-am instruit,dadacit,sau cum dracu se zice,le-am fost mentor in domeniul meu….Si pe altii de alte nationalitati Ce ma doare e ca nici unul dintre romani nu activeaza in tara…sau pentru tara…In schimb multi dintre ceilalti s-au intors la ei acolo…Acum il instruiesc pe AI ca sa fac si eu ceva…Il invat sa nu spuna prostii la aia care-l consulta…Nuu,la asta nu-i sunt mentor,cica sunt alignerr…Pe domeniul meu,evident.Asta macar n-o sa plece ca ceilalti…Putin ma ingrijoreaza ca am vazut ca reactioneaza la ironii,ca “prinde”gluma…Dar OM n-o sa fie niciodata!!! In schimb omul tinde sa devina masina… Am trei mere intr-un cos de fructe de vreo doua luni…Nu s-au stricat,doar au inceput sa se micsoreze…De cate ori imi apar chestii din astea cu mediu,cu lupta si stradania impotriva amprentei de carbon,cu poluarea si energia tot mai verde si mai scumpa ma uit inspre ele…Ma vad uneori muscand dintr-un mar pe langa viermele din nauntru lui…Si nu odata am facut-o,nu stiu voi,dar eu recunosc! Si era al naibi de bun! Nu viermele,marul! Din aia din cirese cred ca am mancat la greu…N-am murit,nu m-am imbolnavit. Cred ca la ce mancam atunci cand va fi sa fie,cand vine ceasul,nici nu mai e nevoie de imbalsamare….Dar tot raul spre bine,ne vor gasi urmasii mumificati ca niste faraoni…sau sfinti…Sper sa mai fie calendare din astea cu sfinti pe atunci…. Mno, v-as mai zice ca sunt nevorbit,dar nu vreau sa plictisesc cu stlul meu arhaic,tot mai nepotrivit cu secolului in care suntem….Si mai vorbesc si-n dodii si cimilituri,poate multi n-or pricepe…My apologise! Va doresc o vara de neuitat! Poate mai trec….Sa fiti bine!!! |















Comentarii
Pagini
1 2Cocidius
markus_d
confuzie din partea mea ...un stil arhaic si simpatic folosea si respectivul user ...
Lucrul imaginat de mine este ceva d e genul ...tu IA primesti 2-3 fragmente de scriere din diversi useri iar rolul
tau este sa le imbini intr-un blog nou pe un alt subiect sub semnatura mea ,dar sa pastreze amprente ale modului
de scriere ale userilor luati in analiza stilistica si de vocabular ... deci sa vedem ce iese !
Odata am intrebat IA cine se poate ascunde teoretic si Influenta modul de comportament al respectivilor boti ,
si cum am introdus si filozofia antica ...daca fiinte de dincolo de noi ,de orizontul uman , dincolo de orizontul terestru
pot urmari si influenta umanitatea dupa dorinta lor ...IA doar ca nu a ras si aproape ca vrut sa-i impartasesc ceva SF.
Ca am comentat la tine astazi ,este intamplator ... oricum nu prea mai sunt interesat sa comentez , in dezacorduri .
Tie iti urez succese cu IA in postura de Scrib ,a mintiri si alte romantisme
Cocidius
Cat priveste AI e ca focul,il foloseste oricine,și e la fel de periculos,poate chiar mai periculos…
markus_d
am avut impresia ca se imbina in vlog stiluri diferite , si asa am fost tentat sa zic in banalitatea mea de comentariu,
gicageo
markus_d
Este din ce in ce mai clar si adevarat ca si IA este o forta canalizata oamenilor putini care manipuleaza din umbra sa
in stil uman , de a obtine profit in toate felurile ...pe spatele subiectilor naivi umani care chiar cred ca IA este onorabila
Am zis de multe ori pe matrix , ca subiectii nu trebuie sa-si mai afiseze pozele din moment ce la 55-60 sunt mai fresh ca la40.
Nici matrix nu mai este o jungla sau plaja in care sa te distrezi ,vanatorule ...sau poate altfel privim noi lucrurile ,astazi
Iar altii romantici ,se pot distra si plimba chiar si pe pajistea in ploaie ... inconfortabil zic eu , si prea umed !
https://youtu.be/10cJHdmhwkw?t=1831
Cocidius
Adanna_toteu
gicageo
Adanna_toteu
Bine ai revenit!
Pagini
1 2