Regulament
Bloguri

Banalitati....

Bai mi-e dor de voi cateodata…Ziceam ca nu mai intru pe aici,ca n-are rost,ca si-a pus progresul aprenta si aici.Nu,nu sunt impotriva progresulu,n-am fost nicodata,doar impotriva “amprentelor proaste”,alea care strica bunul mers,armonia,denatureaza sentimentele,le schimba…In fine,ma opresc aici ca poate deranjez…

Mi-au venit niste imagini “de dincolo”,adica din caseta cu amintiri,si mi-am adus aminte de voi.Ma rog,de perioada cand am intrat pe site…ca multi dintre aceia s-au “pensionat”,unii pe caz de boala tratata,altii pe caz de boala dobandita,altii ca asa “a vrut muschii lor”…Eram pe undeva prin Pakistan…..Au trecut sapte ani doar de Pakistan….Plus alte locuri din care v-am bantuit,v-am plictisit,v-am enervat… Si nici macar n-am intrat pentru ”agatat”,la vanatoare,desi aveam un id care din start te facea sa crezi ca sunt vreun rapitor de-asta de suflete neconsolate: Hunter66. Dar si Cocidius asta tot cu vanatoarea se ocupa…Pazea!!! Recunosc,cativa de pe aici si-au gasit culcus permanent in sufletul meu…

In sfarsit mi-am “calcat pe coada”si m-am cam oprit cu plecarile….Nu chiar de tot,cateodata mai cad in ispita…dar tot mai rar…Incerc sa ma integrez “pa Romania”… Dar e greu…Si nu ma refer la partea financiara….Lumea se schimba,si din pacate pentru mine nu se schimba in directia pe care mi-as dori-o eu…Ma rog,alegerea lor…sper ca intr-un final sa nu fie si “din pacate pentru ei”….

Pe multi dintre romani i-am instruit,dadacit,sau cum dracu se zice,le-am fost mentor in domeniul meu….Si pe altii de alte nationalitati Ce ma doare e ca nici unul dintre romani nu activeaza in tara…sau pentru tara…In schimb multi dintre ceilalti s-au intors la ei acolo…Acum il instruiesc pe AI ca sa fac si eu ceva…Il invat sa nu spuna prostii la aia care-l consulta…Nuu,la asta nu-i sunt mentor,cica sunt alignerr…Pe domeniul meu,evident.Asta macar n-o sa plece ca ceilalti…Putin ma ingrijoreaza ca am vazut ca reactioneaza la ironii,ca “prinde”gluma…Dar OM n-o sa fie niciodata!!! In schimb omul tinde sa devina masina…

Am trei mere intr-un cos de fructe de vreo doua luni…Nu s-au stricat,doar au inceput sa se micsoreze…De cate ori imi apar chestii din astea cu mediu,cu lupta si stradania impotriva amprentei de carbon,cu poluarea si energia tot mai verde si mai scumpa ma uit inspre ele…Ma vad uneori muscand dintr-un mar pe langa viermele din nauntru lui…Si nu odata am facut-o,nu stiu voi,dar eu recunosc! Si era al naibi de bun! Nu viermele,marul! Din aia din cirese cred ca am mancat la greu…N-am murit,nu m-am imbolnavit. Cred ca la ce mancam atunci cand va fi sa fie,cand vine ceasul,nici nu mai e nevoie de imbalsamare….Dar tot raul spre bine,ne vor gasi urmasii mumificati ca niste faraoni…sau sfinti…Sper sa mai fie calendare din astea cu sfinti pe atunci….

Mno, v-as mai zice ca sunt nevorbit,dar nu vreau sa plictisesc cu stlul meu arhaic,tot mai nepotrivit cu secolului in care suntem….Si mai vorbesc si-n dodii si cimilituri,poate multi n-or pricepe…My apologise! Va doresc o vara de neuitat! Poate mai trec….Sa fiti bine!!!
Moderatori angel_angel39 Galateea admin

Comentarii

matrimoniale - membru fara poza

Cocidius

  • Publicat Acum 2 saptamani
Ca veni vorba,habar nu aveam cine a fost Amadeus daca nu imi amintea Gica,desi l-am cunoscut personal. Pe aici parca ii spunea Ame…. Poate a mai avut și alte nume…Oricum,te las in bula ta suspicionista,poate daca mai revin cu vreun text o sa crezi ca sunt Deceneu….Desi am tangenta cu AI prin prisma jobului,te asigur ca nu l-am folosit inca sa scriu vreun text. Nici macar o cerere!laughingI Hai,sa fii bine,apreciez comentariile ori ce ai spune!
matrimoniale - membru fara poza

markus_d

  • Publicat Acum 2 saptamani
nu am facut referire ca ai plagiat un stil de scriere de gen Amadeus ...este probabil inspiratia ta ,deci nu este
confuzie din partea mea ...un stil arhaic si simpatic folosea si respectivul user ...
Lucrul imaginat de mine este ceva d e genul ...tu IA primesti 2-3 fragmente de scriere din diversi useri iar rolul
tau este sa le imbini intr-un blog nou pe un alt subiect sub semnatura mea ,dar sa pastreze amprente ale modului
de scriere ale userilor luati in analiza stilistica si de vocabular ... deci sa vedem ce iese !
Odata am intrebat IA cine se poate ascunde teoretic si Influenta modul de comportament al respectivilor boti ,
si cum am introdus si filozofia antica ...daca fiinte de dincolo de noi ,de orizontul uman , dincolo de orizontul terestru
pot urmari si influenta umanitatea dupa dorinta lor ...IA doar ca nu a ras si aproape ca vrut sa-i impartasesc ceva SF.

Ca am comentat la tine astazi ,este intamplator ... oricum nu prea mai sunt interesat sa comentez , in dezacorduri .
Tie iti urez succese cu IA in postura de Scrib ,a mintiri si alte romantisme coffee
matrimoniale - membru fara poza

Cocidius

  • Publicat Acum 2 saptamani
Makus,fac abstracție de remarca ta cu plurimanismullaughing Văd ca ești constant în asta de câte ori mai apar răzleț pe aici….Dar grijă mare,confuzia poate masca unele simptome….
Cat priveste AI e ca focul,il foloseste oricine,și e la fel de periculos,poate chiar mai periculos…
matrimoniale - membru fara poza

markus_d

  • Publicat Acum 2 saptamani
gicageo ,nu te contrazic ...
am avut impresia ca se imbina in vlog stiluri diferite , si asa am fost tentat sa zic in banalitatea mea de comentariu,
coffee
poza gicageo

gicageo

  • Publicat Acum 2 saptamani
Marcus .... Cocidius și Ame sunt persoane diferite !!! happy ... eu i-am întălnit și în real !!!happy .... cu Ame am făcut căteva grătare , stropite cu pelin , de-a lungul anilor !!winking
matrimoniale - membru fara poza

markus_d

  • Publicat Acum 2 saptamani
Salutem plurimam ...! Cocidius ...ori Amadeus ? ,, mno ,, oricum ai vrea sa zici ,tot bine este ..!

Este din ce in ce mai clar si adevarat ca si IA este o forta canalizata oamenilor putini care manipuleaza din umbra sa
in stil uman , de a obtine profit in toate felurile ...pe spatele subiectilor naivi umani care chiar cred ca IA este onorabila
Am zis de multe ori pe matrix , ca subiectii nu trebuie sa-si mai afiseze pozele din moment ce la 55-60 sunt mai fresh ca la40.
Nici matrix nu mai este o jungla sau plaja in care sa te distrezi ,vanatorule ...sau poate altfel privim noi lucrurile ,astazi

Iar altii romantici ,se pot distra si plimba chiar si pe pajistea in ploaie ... inconfortabil zic eu , si prea umed !
https://youtu.be/10cJHdmhwkw?t=1831
matrimoniale - membru fara poza

Cocidius

  • Publicat Acum 3 saptamani
Adanna,niciodată n-am alergat după comentarii. Dar aș fi ipocrit să spun ca nu m-au bucurat intr-un fel. De scris,scriu din impuls,uneori refulare,descărcare sau cum vrei s-o iei. Cert e ca imi face bine,nu-mi face rau. Pacat ca nu ma lasa regulamentul s-a mă desfășor aicilaughing
matrimoniale - membru fara poza

Adanna_toteu

  • Publicat Acum 3 saptamani
Papanași Gică.
poza gicageo

gicageo

  • Publicat Acum 3 saptamani
Adanna ...ce prăjituri ai mai făcut , în ultima vreme !??? big hug
matrimoniale - membru fara poza

Adanna_toteu

  • Publicat Acum 3 saptamani
Continuă să scrii banalități pentru cei care ți-au intrat la suflet cât și pentru ceilalți. Te vor citi toți chiar dacă nu vor comenta.
Bine ai revenit!